Menu
  • Výstava Zabydlená krajina
  • Výstava Zabydlená krajina
  • Výstava Zabydlená krajina
  • Výstava Zabydlená krajina
  • Výstava Zabydlená krajina

Dobrý den,

dovolte nám srdečně Vás pozvat na výstavu Zabydlená krajina, jejíž vernisáž proběhne ve čtvrtek, 16. dubna v 19h v Galerii 22 (Husitská 22, Praha 3).

U příležitosti vernisáže proběhne sólové vystoupení hudebnice a performerky Lenky Morávkové se skleněným nástrojem Cristal Baschet, který pochází z dílny legendárních zvukových konstruktérů, bratří Baschetových z Paříže. Tento nástroj vznikl ve spolupráci s českými skláři a je jediným svého druhu u nás. Jde o první představení tohoto unikátního nástroje v Praze a po skončení koncertu si ho mohou návštěvníci sami vyzkoušet.

TZ Zabydlená krajina 

Výstava Zabydlená krajina otevírá novou éru Galerie 22

Galerie 22, známá nabídkou prvotřídně zrestaurovaného starožitného nábytku, se otevírá novým kulturním a uměleckým aktivitám – první z nich je výstava Zabydlená krajina. Od 17. dubna do 13. června se v prostorách Galerie 22 v Husitské ulici v centru Prahy poprvé společně představí tvůrci z inspirativního regionu kolem Malé Skály: unikátní broušené skleněné plastiky sklářského výtvarníka Břetislava Nováka, která je žákem legendy české tavené plastiky - Stanislava Libenského, expresivní intimita obrazů Jana Šimka, který osobitě vykročil z linie svého učitele a maloskalského rodáka Josefa Jíry, konceptuální malíř a sochař Jakub Roztočil, magický symbolismus malířky a performerky Máji Roztočilové a obrazy Vladimíra Vély, ve kterých imaginace a abstrakce vytvářejí výrazný rukopis tohoto mladého malíře. Vesměs jde o jména, která již silně rezonují na současné umělecké scéně.  

Výstava Zabydlená krajina v Galerii 22 propojí pozoruhodné obrazy a sklo s originálním nábytkem různých stylů od biedermeieru po Bauhaus. „Cílem je uvést historický nábytek do kontextu současného umění a ukázat, jakým způsobem spolu historie a modernita mohou v dnešní době vést aktuální dialog. Výstavu jsme pojmenovali Zabydlená krajina, neboť krajina v různých podobách autory inspirovala a zabydlení prostoru je společným tématem vystavených děl a našeho nábytku,“ vysvětlil majitel Galerie 22 Petr Smaha. „Umělce myšlenka rozmístit malby a sklo v zařízeném interiéru zaujala, s každým z nich jsme vybírali konkrétní kusy nábytku, které s dílem nejlépe souzní,“ dodává. Návštěvníci výstavy tak budou mít vítanou příležitost vidět, jak by dané dílo působilo třeba u nich doma.

Zároveň s  výstavou Zabydlená krajina, která bude prodejní, představí Galerie 22 novou značku G22 design. Ve svébytné sekci bude nabízet kolekci reprodukcí chromového funkcionalistického nábytku a doplňků stylu Bauhaus.

Výstava Zabydlená krajina je v Galerii 22 (Husitská 22, Praha 3) přístupná od 17. dubna do 13. června v pracovní dny od 10 do 18 hodin, v sobotu pak od 9 do 17 hodin.

Výstavní a prodejní Galerie 22 je známá rozsahem a kvalitou jedinečnou nabídkou starožitného nábytku v prvotřídním stavu, která se stále rozrůstá o nové kusy. Ve zdejší restaurátorské dílně byla vyvinuta speciální technologie restaurování, díky které mobiliář získává zcela nový povrch a je tak chráněn před poškozením při každodenním užívání. Starožitný nábytek se tu z originální součásti interiéru stává i předmětem sběratelského zájmu. Novinkou je samostatná linie – značka G22 design, nabízející kolekci reprodukcí chromového funkcionalistického nábytku a doplňků stylu Bauhaus.

  

 

Pravděpodobně nemáte PDF podporu ve Vašem prohlížeči. Můžete kliknout zde pro stažení PDF dokumentu.

Starožitný nábytek, Antik, Starožitnosti, Antiques, Art deco, Artdeco furniture, Biedermeier, Restaurování nábytku, Retro nábytek, Funkcionalismus, Halabala, Čalounická dílna, Potahové látky, Čalounění auto veteránů, 20. léta, 30. léta, 40. léta, 50.léta, 60. léta